Sunday, March 10, 2013

Minu tavaline nädal

Kirjutan natukene oma tavalisest nädalast siin Belgias, et teil oleks aimu millega ma siin tegelen. Mul on raske leida suuri igapäevaelus siin ja Eestis, kuna suurem osa asju tunduvad mulle juba nii normaalsetena. Mis on ilmselt hea, kuna ma olen siinsega ära harjunud. Muidugi, kui ma tagasi tulen tuleb mul jälle ümber harjuda, mis pole nii väga lihtne... Aga jah. Ma nüüd siis alustan.
Esmaspäeviti algab mu päev inglise keele tunniga, mis on mul üks lemikutest tunditest, kuna saan kõigest aru ja ei pea abi küsima. Siis tuleb mul vaba tund, sest minu klassil on flaami keele tund ja ma ei tee seda nendega kaasa. Ma ei tee flaami keelt kaasa oma klaasiga, kuna mu kool otsustas, et oleks parem, kui ma käiksin flaami keele tunnis 1 klassis. Pärast seda on mul muusika tund, selle aine õpetajale ma mingi põhjuse pärast kohe üleüldse ei meeldi.. Aga kuna ma olen muusikas hea õpilane, siis ta ei saa mulle halbu hindeid ka panna, mis on hea. Järgmine tund on ajalugu, mis on sama õpetajaga, kes annab muusikat. Kuid ajalugu ei lähe mul nii hästi.. Aga eks saab hakkama. Pärast seda on mul flaami keele tund esimese klassiga. Nad on väga armsad, alguses kui mu flaami keel veel nii hea polnud oli nendega väga raske rääkida, kuna nad ei oska inglise keelet, aga nüüd on nendega väga tore. Pärast seda on mul saksa keele tund, mis on mulle väga raske, kuna teistel on selles juba põhi all ja mul on väga raske järgi jõuda. Ja siis on mul jälle flaami keele tund esimese klassiga. Pärast kooli ma esmaspäeviti üldiselt midagi ei tee. Olen perega, loen raamatut või vaatan niisama TV-d.
Teisipäeval on mul esimene tund Prantsuse keel, mida ma õpin ka esimese klassiga. Prantsuse keelega on sama moodi nagu saksa keelega, mul on raske järgi jõuda kuna nendel on juba algklassidest põhi all. Ma peaks vist mainima, et nendel on täiesti teine koolisüsteem, nad lähevad kuue aastaselt kooli, käivad kuni 6 klassini (siis on nad 11) ja siis on nendel lõpetamine. Pärast seda lähevad nad uude kooli, kus nad käivad veel 6 aastat ja lõpetavad kooli kui nad on 18. Nii, et kui ma ütlen esimene klass, siis ma mõtlen 12 aastasi õpilasi. Aga ma lähen nüüd edasi. Pärast prantsuse keelt on mul matemaatika, kus meil pole nüüd kaks nädalat õpetajat olnud, kuna meie õigel õpetajal olid isiklikud probleemid või midagi ja asendusõpetaja läks ära. Ning kool pole uut asendusõpetajat leidnud, aga nüüd vist sellest nädalast peaks uus tulema. Muidu läheb mul matemaatikas täitsa okeilt, ütritan kaasa teha. Pärast seda on mul vaba tund ja siis tuleb usuõpetus, mis on üli igav! Juba selle pärast, et ma ei tea piibli tegelasi ja need lood mida õpetaja räägib ei ütle mulle midagi, aga eks on ka muid põhjuseid. Siis on meil veel selline aine nagu gedrag, mille õiget nimetust ma eesti keeles päris kindlalt ei tea, aga see on nagu käitumisteadused või midagi selle laadset. See on iseeneset üsna huvitav tund, kuna me õpime seal inimese psühholoogiat ja kuidas lugeda inimese käitumist. Siis on mul jälle flaami keel ja pärast seda on meil kehaline kasvatus. Keh-kasv-s on siin täiesti teist moodi. Tüdrukud ja poisid on tunnis koos ja ülesanded on iga nädal erinevad. Näiteks eelmisel nädalal hüppasime batuuditel ja siis järgmisel oli teemaks jalgpall. Pärast kooli lähen koju ja siis on mul näitering. Näidendis mängin ma saatana väikest abilist. Mulle väga meeldib meie näitegrupp ja mulle meeldib minu roll ka väga.
Kolmapäeviti on meil alati lühentatud kooli päev, ehk siis meil on neli tundi ja kell 12:00 saame juba koju. Päev algab prantsuse keelega tunniga, siis on meil matemaatika, pärast seda on käitumisteadused ja siis on keemia. Keemias läheb mul hetkel üsna hästi, saan aru ja teen kaasa. Pärast kooli tšillin tavaliselt veel sõpradega linnas ringi, kas sööme koos kusagil lõunat või käime poodides ringi. Õhutl on mul ujumistrenn.
Neljapäev hakkab keemiaga, siis on füüsika, kus mul nii väga hästi ei lähe. Pärast seda on meil bioloogia, kus meil tuleb üsna tihti midagi pinsetide abil vaadelda või tuleb midagi lahata. Siis on meil kultuuri tund, kus me tavaliselt räägime kultuurilistest erinevustest. Pärast seda on kaks tundi flaami keelt ja siis prantsuse keel. Neljapäeva õhtul on mul jälle näitering. Ma vist enne ei kirjutanud, et ma pean näitendis laulma, kas Sweet dreams- Marilyn Mansonilt või Bad things- Jace Everettilt.
Reedel on meil esimene tund arvuti, seal läheb mul hästi ja mulle meeldib see tund, kuna meil on huvitav õpetaja ja õnneks seal pole väga raske keelest aru saada.Pärast seda on mul usuõpetus, siis matemaatika, pärast seda flaami keel, siis jälle usk, inglise keel ja viimane tund on käitumisteadus. Reedeti käin ma ka  ujumas. Üldiselt me läheme pärast seda trenni kaaslastega sinna kõrvale kohvikusse ja istume ja räägime juttu, mis on alati väga tore.
Laupäeval käin ma kas ratsutamas või on mul näitering, oleneb nädalast.
Ja pühapäeviti ma üldiselt lebotan niisama ja ei tee midagi tarka. 

No comments:

Post a Comment