Tuesday, August 28, 2012

Sorry et nii pikk vahe postituste vahel :D

Heiii, sorry, et ma pole nüüd päris pikalt enam midagi kirjutanud. Ma olin laagris. Seal polnud korraliku neti- ühendust.
Aga mis ma siis vahepeal korda olen saatnud.. :D
Teisipäeval oli mul varajane äratus, käisime koole vaatamas, käisime kokku vist neljas koolis, aga lõpuks valisin ikka selle, kus esimesena käisime.
Kooli nimi on Scheppers, seal käib umbes 800 õpilast, aga täpsemalt kirjutan siis, kui olen juba koolis  :)
Pärast koolides käimist oli aeg minna yfu laagrisse. Laagrisse minek oli rongijaamast, seal sain kokku teiste yfu-katega, seal jätsime hüvasti vahetusperedega. Nii tobe oli, alles saime tuttavaks ja juba läheme ära. Kui me laagrisse jõudsime oli juba õhtusöögi aeg. Pärast õhtusööki ei teinud me enam suurt midagi ,tegime mõned energizer-id(ergutusmängud) ja tutvumismängud, siis oli vaba aeg.
Järgmisel päeval tegime veel natuke tutvumismänge, siis olid mõned flaami keele tunnid ja niisama loengud. Muidugi tehti seal vahepeal ka energizer-eid. Süüa saime me 3 korda päevas nagu Eestiski, aga vahe oli selles, et nemad söövad päevas ainult ühe korra sooja toitu, muidu sööva nad kogu aeg võileibu. Mis oli meie jaoks väga harjumatu.
Nii, kolmanda päeva veetsime Mechelen-is (see on see linn, kus hakkan koolis käima,seega olin linnaga juba natuke tutvust teinud). Pidime otsima vastuseid küsimustele, mis olid üsna segased ja imelikud.  Pärast seda sõime me ära väga suure jäätise, kahjuks ei teinud ma sellest pilti...
Meid viidi Mechelen-is oleva kiriku (Sint-Rombouts) torni.
 Poole peal.
 Pärast 539 astet. :D
Vaade tornist.
Kiriku torn.
Järgmistel päevadel toimusid meile jälle loengud, activitid ja energizerid.
Eelviimasel õhtul (ehk reedel) jaotasid vabatahtlikud meid meeskondateks. Pidime üksteise vastu võistlema erinevates ülesannetes.
Esimeseks oli vaja viia muna ühelt pudelilt teisele, selles saime me vist teise koha, ma pole päris kindel :D
Siis oli meil vaja panna maha see harjavarre moodi asi, mis ei ole pooltki nii kerge kui tundub.
Selles ülesandes meil eriti hästi ei läinud, kuna alla minemise asemel läksime me koguaeg kõrgemale :D
Järgmiseks pidime keerema selle lina tagurpidi, ise sealt pealt maha astumata, mis oli väga keeruline. Aga selles võistluses saime esimese koha.
Viimaseks ja otsustavaks ülessandeks oli mäng, kus pidime jõudma toolide peal liikudes platsi teisse otsa. See oli iseenesest lihtsaim ülesanne, aga kaks vabatahtliku said meilt samal ajal neid toole ära võtta, kus keegi peal ei seisnud. Nii siis, ühel hetkel otsustas üks vabatahtlik võtta tooli ära meie meeskonnalt, aga ma hakkasin just sinna hüppama, nii siis, sel hetkel kui ma hüppasin võttis Melani just kogemata selle tooli, nii et kukkusin pikali maha, mis oli samal ajal päris naljkas ja valus. :D Ma arvan, et Melanil olid väga suured süümekad pärast seda, aga mina olin muidu okey :D
Samal õhtul toimus meil ka lõkkeõhtu, kus tegime vahukomme, laulsime ja tegime jälle energizereid.

Viimasel õhtul laagris pidime kõik oma maad esitlema.
Nimekiri maadest.
Eestit esindamas
Õhtujuhid - gei piraat ja ta papagoi printses :D
Viimasel päeval tulid meile järgi meie hostpered. Vanemad pidid minema loengusse ja väiksemad lapsed mängisid koos teiste enda vanustega. Ja vanemad hostõed ja- vennad tulid meiega ühte ruumi kus tegime energizereid.

 Vahetusõpilased :)
 Vahetusõpilased koos hostõdede ja -vendadega
Vahetusõpilased koos vabatahtlikega
 Siis tehti meist üks normaalne ja teine ebanormaalne pilt :D
 Siis saime hostperedega kokku ja sõime:)
 Ja pärast seda pidime neile laulma.(laulsime flaami keeles, nii et suuremast osast nad aru ei saanud ) :D
Kui yfu üritus läbi oli läkisme Lier-i (linn kus mu hostema ema elab), kus olid mu hostema hostvanemad Ameerikast :D. Seal sõin ma esimest korda belgia vahvlit.See oli super!!! :)
Kui me lõpuks koju jõudsime, tegime end korda ja läksime Maanrocik-le, see on siin igaaastane kontsert, mis kestab kaks päeva ja seal on 4 erinevat lava, kus esinevad erinevad  artistid.

Järgmisel päeval läksime Leuven-isse see on hästi ilus linn. Me käisime mitmes ilusas kirikus ja nägime vana linnavalitsuse hoonet. Leuven on põhiliselt üliõpilaste linn nagu meil on Tartu.
Vana linnavalitsuse hoone  :)
 Raamatukogu, mis näeb välja nagu Defence against the dark arts klass Harry Potteris :D
 

 Lihtsalt armas sild :D
 Kui me läksime läbi ühest hästi armsast väiksest tänavast, nägime ühe akna peal kahte väga armast kassi- poega ja me hostõega lihtsalt pidime nende juurde minema :D
Käisime söömas, mina sõin juustupalle, mis olid fritüüris tehtud ja õde peekoni ja juustu salatit :) Muide siin on nestea ainult gaseeritud kujul.. 

 Neil on väga imelik komme, visata ratas jõkke... Igal aastal võtavad nad jõest välja umbes 200 ratast teevad need korda ja müüvad edasi.

Kuna käisime eelmisel õhtul kontserdil ja olime päris väsinud, olid meil õega tihti sellised pausid :D
Kui meie linnatuur sai läbi külastasime jäätisekohvikut.. See on üks pall jäätist ja see maksab sama palju kui Eestiski.. Mul oli juba pole peal kõht täis :D

Täna käisime jälle koolis. Pidin tegema loogika testi.. Sain 100% :) Nii, et olin päris õnnelik, (see oli flaami- keele kursuse jaoks) See tähendab, et saan minna kiirkursusele ja ei pea aega raiskama. :)
 Täna tegime õega küpsiseid :)
See on kass, kes on ja ei ole ka nende kass. Ta käib siin iga päev mitmeid kordi ja nad annavad talle süüa, ta on väga armas ja ta nimi on Monster :)
Aa muide, ma olen nüüd siia sisse kirjutatud! Käisime täna õhtul hostemaga linnavalitsuses.

1 comment:

  1. tsau, hakkasin just su blogi lugema sest tahan ise ka flaami keelsesse belgiasse minna ja su blogi oli ainuke/esimene flaami keelne mis leidsin :D igatahes küsimus selles et kas kohalikud kaasaarvatud klassikaaslased oskavad inglise keelt, kas sa alguses rääkisid nendega inglise keeles? aa ja kas need yfu üritused on ka ikka inglise keeles? :D

    ReplyDelete